150425 - Leonard Denny Finalists - Foxhills & Cyphers

With yet another close match, with Barking & District winning over Cyphers by 3 shots, we now have all four semi-finalists for Sunday 22nd April.

180131 – Leonard Denny Memorial Trophy Rules 2017-18 – Apologies that the 4 hour time limit wasn’t included in Rule 9 before end January.  I’m not sure how that happened but thanks for drawing my attention to it!

First Round by 31st December 2017 Second Round by 31st January 2018 Third Round by 28th February 2018 Quarter Final by 2nd April 2018 Semi Final at Cambridge Park on Sunday 22nd April 2018   Final at Cambridge Park on Sunday 22nd April 2018
 Wellingborough  Wellingborough                            25  Huntingdon 38  Huntingdon HUNTINGDON
 Bye
 Huntingdon  Huntingdon    33
 Bye
 St Neots & District  St Neot’s & District  St Neots & District        31
 Bye
 Stamford  Stamford
Bye
 Herts  Herts              45  Herts           15  Bounds Green
 Bye
 Cheshunt  Cheshunt       23
 Bye
 Watford           44  Watford          34  Bounds Green           43
 Century           38
 The Lawns      28  Bounds Green 46
 Bounds Green                             43
   Falcon  Falcon             42  Falcon         21  Barking & District BARKING & DISTRICT
 Bye
 Dartford Stone Lodge  Dartford Stone Lodge               37
 Bye
 Essex County  Essex County  30 Barking & District      37
 Bye
 Bye  Barking & District              42
 Barking & District
   Ashford IBC (Kent)  Ashford IBC (Kent)                48  Ashford IBC (Kent)  Cyphers
 Bye
 Angel (Tonbridge)  Angel (Tonbridge)       32
 Bye
 Royal Tunbridge Wells  Royal Tunbridge Wells              15  Cyphers
 Bye
 Cyphers  Cyphers         70
 Bye
   Wealden  Wealden  Falaise       24  Grattons  EGHAM
Bye
Falaise              48  Falaise           w/o
Egerton Park   31
Grattons           36  Grattons          40  Grattons     40
Horsham & District              16
Adur                  36  Worthing Pavilion            32
 Worthing Pavilion            40
   Bye Cambridge Park 26  King George Field             21  Egham
Cambridge Park
 Hounslow       27  King George Field                 61
Kind George Field                  38
Egham              36  Egham             34  Egham        40
Camberley       33
Bye  

Wey Valley       33

Wey Valley
 Foxhill             42  Foxhill            38  Foxhill  Whiteknights  WHITEKNIGHTS
Brackley & District             38
West Berks       33  Oxford City & Council           35
Oxford City & Council             44
Lodden Vale    36  Lodden Vale    34  Whiteknights
Chawton Park 27
Bye  Whiteknights  44
Whiteknights
   Victory  Atherley          40  Atherley    45  Atherley
Atherley
Dolphin  Dolphin           16
Bye
Moonfleet  Moonfleet       35  Dorchester 21
Bye
Bye  Dorchester      36
Dorchester
First named team to be the challenger.  All games to be completed by the dates shown.          
Semi-finals and Final to be played at Cambridge Park on Sunday 22rd April 2018.  Winners of each tie        
to email the result to ldmemorialtrophy@gmail.com or text Dawn Slaughter on 077 66 77 1738        

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email